صفحه اصلی / ماشین ظرفشویی / معرفی 5 نوع قرص ماشین ظرفشویی که حتما باید بدانید!

معرفی 5 نوع قرص ماشین ظرفشویی که حتما باید بدانید!

برندهای تولید کننده قرص ماشین ظرفشویی

اگر شما هم شستشوی ظروف خود را با خرید قرص ماشین ظرفشویی انجام می‌دهید، به احتمال زیاد با انواع قرص ماشین ظرفشویی آشنا نیستید و نمی دانید که دقیقا باید چه انتخابی برای ظرفشویی خود انجام بدید.

چند گروه ماده شوینده وجود دارد که برای شستشوی ظروف با ماشین ظرفشویی قابل استفاده هستند. از جمله این مواد می‌توان به ژل، قرص و پودر ماشین ظرفشویی اشاره نمود. اگر به دنبال خرید قرص‌های ماشین ظرفشویی هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا با کاربری این ماده شوینده به خوبی آشنا شوید.

نکات مصرف و خرید

انواع قرص ظرفشویی

در مقاله «آموزش استفاده از قرص ماشین ظرفشویی» پیشتر در مورد چگونگی مصرف این مواد شوینده صحبت کرده بودیم .

قرص‌های ماشین ظرفشویی در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند تا مصرف‌کنندگان بنابر حجم و طرفیت ماشین ظرفشویی خود از آنها استفاده کنند. معمولا هر قرص ماشین ظرفشویی، برای تعداد معینی ظرف قابل است؛ چون میزان مواد شوینده موجود در آن محدود است. آنچه بیشتر مرسوم است فروش قرص‌های ماشین ظرفشویی به صورت بسته‌بندی است. هر یک از قرص‌ها به طور جداگانه در یک بسته محافظ دیگر نیز قرار می‌گیرد تا در معرض حرارت و روطبت قرار نداشته باشد. این کار کمک می‌کند تا قرص‌ها کارایی و اثرگذاری خود را به خوبی حفظ کنند.

یک نکته دیگر که باید در هنگام خرید قرص ماشین ظرفشویی مورد توجه قرار دهید، نوع آبی است که در محل زندگی شما برای شستشو مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از مناطق هستند که آب‌های سنگین و سختی برای شستشو در اختیار دارند. بنابراین با قرص‌های با قابلیت تحمل درجه سختی بالای آب تهیه شود. البته در سال‌های اخیر تولیدکنندگان این قرص‌ها توانسته‌اند به فرمول‌های شیمیایی دست پیدا کنند که منجر به تولید قرص‌هایی با قابلیت تحمل هر نوع آبی شده است.

انواع قرص‌های ماشین ظرفشویی برند های مختلف

قرص ماشین ظرفشویی

آنچه درباره قرص‌های ماشین ظرفشویی موجود در بازار کنونی کشور شناخته شده‌است، حضور پنج نوع از این قرص‌ها است که برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این قرص‌ها عبارتند از:

پلاتینیوم (برند فیری)

اگر به دنبال آن هستید که در کنار تمیز کردن ظروف خود، جلوی درخشان و ظاهری براق برای آنها به وجود بیاورید، باید بدانید که قرص‌های ماشین ظرفشویی پلاتینیوم فیری گزینه مناسبی برای این منظور هستند. یک ویژگی بسیار خوب این قرص‌ها نیز آن است که در روی سطوح داخلی ظروف نیز به خوبی نفوذ می‌کنند و سطح داخل آنها را نیز کاملا تمیز می‌کنند.

کلاسیک (فینیش)

قرص‌های کلاسیک که معمولا ارزان‌ترین نوع قرص ماشین ظرفشویی هستند، صرفا کار شستشوی ظروف را انجام می‌دهند و کاربری دیگری ندارند. دلیل این مسئله نیز آن است که عمدتا هیچگونه افزودنی نمک ظرفشویی اضافه‌ای در آنها وجود ندارد.

کوانتوم (برند فینیش)

گاهی اوقات ممکن است لکه‌هایی روی ظروف شما ایجاد شود که با قرص‌های کلاسیک پاک نمی‌شوند. در این گونه مواقع باید به سراغ قرص‌هایی با یک درجه کارایی بالاتر بروید. قرص‌های ماشین ظرفشویی کوانتوم گزینه بسیار مناسبی برای پاک کردن این قبیل لکه‌ها هستند. همچنین در سری های کوانتوم فینیش ، نیازی به استفاده از جلادهنده و نمک نمی باشد.

کوانتوم مکس (فینیش)

با پیشرفت تکنولوژی، ماشین‌های ظرفشویی جدید با قابلیت‌های بسیاری بیشتری نسبت به گذشته تولید می‌شوند. در گذشته عمدتا مرص‌کنندگان از قرص‌های کلاسیک و کوانتوم استفاده می‌کردند. اما با توسعه فناوری به کار رفته در ماشین‌های ظرفشویی، تولید‌کنندگان قرص‌ها نیز به این فکر افتادند تا قرص‌ها را متناسب با تکنولوژی ماشین‌های ظرفشویی ارتقا دهند. به این ترتیب قرص ماشین ظرفشویی کوانتوم مکس تولید شد. استفاده از این قرص‌ها باعث می‌شود تا دیگر کوچکترین لکه‌ای از پودر موجود در قرص‌ها روی ظروف باقی نماند، چون قابلیت حل‌شوندگی تقریبا صد درصدی در آب را دارند. همچنین استفاده از آنها هیچگونه آسیبی به فیلترهای ماشین ظرفشویی وارد نمی‌کند. 

قرص همه‌کاره (فینیش و فیری)

قرص‌های ماشین ظرفشویی همه‌کاره،‌ معمولا گران‌ قیمت‌ترین نوع قرص‌ها به شمار می‌روند. تمام ویژگی‌های مثبتی که درباره چهار دسته قبلی صدق می‌کند، در این قرص‌ها وجود دارد و می‌توانید با استفاده از آنها از پاکیزگی، درخشندگی و سلامت ظروف خود به طور کامل اطمینان حاصل کنید.


از قرص های همه کاره می توان به قرص 115 عددی فیری جار اشاره کرد

درباره نویسنده :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *